Zmiany nie są widoczne od razu

Wśród wielu województw w kraju, Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i rozrywki, ale też na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem otwartym do życia. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Pomocne zmiany w mieście.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie finane EU, z których miasto niemało czerpie. Dynamiczne akcje w temacie uzyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i potrzebne obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Najczęściej pomijamy nie związane z nami informacje. Statystycznemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast miasto rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie pomagają mieszkańcom lepiej oraz wygodniej żyć. Miasto zmienia się również w zakresie możliwości kulturalnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te inwestycje inspirują turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych plany nie dotyczą tylko samego środka miasta, ale też są połączone z pełnym regionem. W związku z tym zamiast pomstować lecz zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne lata – o ile uda się zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent