włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Pośród wielu możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. kuchnia włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film