Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Jednym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całość infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.