Diety dla kobiet

Dieta dla dojrzałej kobiety
Jako dorosła kobieta powinnaś wiedzieć, iż chociaż razem z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze pozostaje niezmienione. Zdrowe odżywianie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie dobrej równowagi składników odżywczych,
•    zrównoważenie przyjmowanych kalorii i spalania ich przez przyjmowaną aktywność.

uroda

Zdrowe żywienie ma prawo wspomóc w zapobieganiu czy też opóźnianiu problemów zdrowotnych, które stają się coraz częstsze z wiekiem. Typowe problemy zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę typu 2, choroby serca, raka, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) i zaparcia – a prawidłowa zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może o wiele zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dojrzała kobieta musi pamiętać tworząc dietę?
W wieku średnim przede wszystkim trzeba jeść świadomie. Całkiem nie ma miejsca na mniej odżywcze, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe lub ewentualnie wysokocukrowe jedzenie, albowiem już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak dawniej.
Jeśli chcesz zatroszczyć się o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz dużą gamę artykułów spożywczych. Muszą one obejmować wszystkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej przypuszczalne, iż zjesz za mnóstwo lub ewentualnie za mało tego, czego Twój organizm pragnie.
Jedz też co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest zdobyć wszelkie potrzebne składniki kaloryczne w ramach jednego lub dwóch posiłków. Zresztą nawet są badania lekarskie, które w przedstawiają, że osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki mnóstwo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, lub też zdrowa i wyglądaj pięknie!